logotype

pokazy tańca | szkoła tańca | wieczory panieńskie

 

Specjalizujemy się w trzech technikach tanecznych: 

Taniec brzucha

Taniec brzucha - belly dance, arabski raks sharqi czyli taniec wschodni, orientalny jest najstarszym tańcem świata. Stworzony przez kobiety i dla kobiet, wywodzi się z prastarych rytuałów, w których nasze pra prababki odkrywały magię własnej dzikiej natury, swe delikatne piękno oraz niezwykłą siłę. Rytuał tańca pozwalał odkryć mistyczną więź łączącą nas wszystkie, doświadczyć własnej kobiecości i seksualności. Ten najbardziej zmysłowy ze wszystkich tańców był przez wieki niemal zapomniany. Obecnie przeżywa swój renesans w czasach gdy kobiety postanowiły upomnieć się o swoje, gdy bez wstydu i kompleksów chcą odkrywać własny, piękny świat. Na nowo uczymy się kochać same siebie, obdarzać własne ciało troską i miłością wyrażonymi w tańcu. 

więcej >>

 

Taniec bollywood

Taniec bollywood to obecnie najpoważniejsza konkurencja dla tańca brzucha. Równie zmysłowy i   kobiecy, choć inny w swej ekspresji. Poza dynamicznymi ruchami bioder odnajdziemy tu także niezwykle subtelne gesty dłoni (mudr). Bollywood to niepowtarzalne połączenie liczących sobie kilka tysięcy lat form tańca świątynnego (bharata natyam, kathak) z indyjskim tańcem ludowym (banghra) i tańcem współczesnym (hip –hop, samba, salsa). Taniec ten powstał w Indiach na potrzeby przemysłu filmowego — jego zadaniem jest przekazanie uczuć i emocji, o których mowa w filmie. A dla nas to także niezwykle barwne show, taniec gestów i uwodzenia Taniec bollywoodzki to piękno, wdzięk, zmysłowość, kobiecość, pasja…

więcej >>

 

Hawajski taniec ‘hula’

Hula uważany jest za wyrażoną w ruchu duszę słonecznych Hawajów. Historyczne początki hula nie są znane, jednak Hawajczycy wierzą, iż pierwszym tancerzem był bóg lub bogini, co sprawiło, że taniec stał się rytuałem. Hawajski taniec hula należy do grupy tańców polinezyjskich (obok np. tańca tahitańskiego, często mylonego z hula) jednak w tej grupie zdecydowanie się wyróżnia. Początkowo tańczony był podczas ceremonii religijnych. Dziś jest także dla nas, Europejczyków, doskonałą okazją do przeniesienia się na słoneczne wyspy i oderwania od szarej codzienności. Taniec hula to zawsze opowieść. Ruchy rąk mają tu swoje znaczenie. Ale to także miękkie ruchy bioder i... doskonała zabawa.

więcej >>